جزوات | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
 • جزوه ای در حوزه مسائل اقتصاد ایران از دکتر خاندوزی
  ۱۳۹۳/۰۴/۲۰ ۰۳:۱۵

  تصویر هوایی از اقتصاد ایران

  علم اقتصاد بدلیل طرح و بحث موضوعاتی که مستقیما مربوط به زندگی افراد است یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین علوم محسوب می شود،اما دانسته های افراد در مورد موضوعات،روش شناسی،حیطه و هندسه علم اقتصاد بسیار محدود و پراکنده است.

 • درس گفتاری از دکتر پیغامی با موضوع خانواده ی ایده آل اسلامی از بعد اقتصادی
  ۱۳۹۳/۰۴/۷ ۱۹:۰۳

  سلامت اقتصادی خانواده

  یک محور دانش اقتصاد خانواده، تخصیص هایی است که در خانواده اتفاق می افتد که به آن «تخصیص درون خانوار » می گویند. تخصیص درون خانواده، هر گونه تخصیصی است که درونِ خانواده اتفاق افتاده است.

 • اینفوگرافی در خصوص بیانات رهبری
  ۱۳۹۳/۰۲/۱۹ ۲۱:۳۰

  اقتصاد مقاومتی چه چیزی نیست…

  در این اینفوگرافیک خصوصیاتی که در «اقتصاد مقاومتی» وجود ندارد و رهبر انقلاب در جلسه تبیین این سیاست‌ها در تاریخ ۹۲/۱۲/۲۰ به آنها اشاره کرده‌اند، مرور شده است.

 • جزوه ای در حوزه اقتصاد و رسانه؛

  نحوه غنی سازی رسانه در انتقال پیام های اقتصادی

  متأسفانه رسانه در زمینه ی اقتصاد نمی داند چه کاری باید انجام دهد زیرا مرجعیتی ندارد. مرجعیت رسانه چیست؟ بعضی مواقع شورای عالی امنیت ملی مکاتباتی را انجام می دهد و برای مثال می گوید: «اینها را برای رسانه ای کردن در نظر بگیرید.» اما این موارد کافی نیست.

 • دکتر پیغامی تبیین می کند:
  ۱۳۹۳/۰۱/۳۱ ۱۵:۴۵

  جزوه مطالعاتی – فرهنگ و اقتصاد

  در مورد اهمیت اقتصاد، به خصوص در سالهای اخیر زیاد شنیدهایم اما مبحث مغفول مانده در این میان شاید بررسی ارتباط فرهنگ و اقتصاد است که چه بسا حلقه مفقودهی جهاد اقتصادی همین عدم توجه به تاثیر فرهنگ است.

 • معرفی ژورنال(انگلیسی)تخصصی در حوزه اقتصاد مقاومتی
  ۱۳۹۳/۰۱/۳۰ ۱۹:۱۳

  اقتصاد مقاومتی به روایت طرود شمال

  در اقتصاد مقاومتی هدف استفاده از توان داخلی و مقاومت در مقابل تحریم ها و محدودیت های ایجاد شده و حمایت ویژه از تولید،کار و سرمایه ملی است.

 • اقتصاد ایران از منظر اقتصاد اسلامی
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ ۱۵:۳۹

  اقتصاددانان اسلامی در مورد اقتصاد ایران چه می گویند؟

  مجموعه ی پیشرو، گردآوری پاسخ سوالات فوق از منظر کسانی است که به اقتصاددانان اسامی در فضای علمی جامعه معرو ف اند. اینان مشترکاً علم اقتصاد فعلی را کافی نمی دانند و معتقدند اقتصاد دیگری باید ساخت

 • اولین هفته نامه تخصصی اقتصاد
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ ۲۳:۲۷

  هفته نامه اقتصادما _ شماره چهاردهم

  «ستاره نشست امسال». این لقبی بودکه شبکه تلویزیونی بلومبرگ برای شرکت حسن روحانی در چهل و چهارمین اجلاس داووس به وی داد. روحانی در این گردهمایی گفت: می‌خواهد ایران به یکی از ده قدرت برتر اقتصادی جهان تبدیل شود. اما آیا واقعاً از طریق شرکت در مجامعی چون داووس می‌توان به این مهم دست یافت؟

 • اولین هفته نامه تخصوصی اقتصاد

  هفته نامه اقتصاد ما_شماره هفتم

  به تازگی آماری نگران کننده از سوی مقامات دولت، درباره بحران بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و انباشت بی از حد جستجوی کار اعلام شده است مبنی براینکه 43 درصد متقاضیان کار را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند

 • اولین هفته نامه تخصوصی اقتصاد

  هفته نامه اقتصاد ما_شماره ششم

  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در بیانیه ای در خصوص تعویق مسکن مهر با اعتقاد به کارآمدی این طرح نسبت به توقف آن توسط دولت واکنش نشان داد