درباره ما | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb

درباره ما

 از همان اوایل که در کلاس‌های رشته اقتصاد نشستیم و دستی نامرئی سعی داشت تا نقطه تعادل را به ما نشان دهد، از زمانی که نظریات مصرف کننده را خواندیم و شنیدیم که همیشه باید هدف اصلی زندگی را حداکثر کردن مطلوبیت قرار دهیم، از زمانی که فهمیدیم باید منتهی‌الآمال ما بازار رقابت کامل باشد تا سعادتمند شویم، از زمانی که در کلاس‌هایمان  آرمان ما را توسعه یافتگی معرفی کردند و آن را به مثابه بهشتی زمینی بر ما وعده دادند، از زمانی که با مفاهیم بازار، بانک، بورس، سود، نرخ بهره و … آشنا شدیم، از زمانی که احساس کردیم دغدغه دولتمردانمان کنترل قیمت سکه و دلار شده است، وجود پایگاهی های را برای رسیدن به اهدافی همچون:

1- محلی برای دانشجویان نقاد به علم اقتصاد؛ در این باره می توان به ایجاد یک شبکه بین دانشجویان اقتصاد بخصوص بچه های دغدغه مند اشاره داشت.

2- نشان دادن عیوب اساسی آموزش علم اقتصاد و  همچنین کاساتی های متون اقتصاد؛ یکی از اهداف کلیدی سایت در حوزه نقد جریان حاکم بر اقتصاد و نشان دادن کاستی های بزرگ این علم است.

3- نشان دادن ضعف بزرگ به روز نبودن اساتید علم اقتصاد؛ ؛بروز نبودن مروجان علم اقتصاد می توان در هر حوزه ای ضربه های بزرگی را وارد کند به گونه ای که این اساتید از آنچه به عنوان اقتصاد دگر اندیش در جهان اقتصاد قویا در جریان است اصلا اطلاعی نداشته باشند.

4- معرفی آثار و عناصر و مراکز فعال و منتقد به علم اقتصاد در ایران و دنیا؛شاید بتوان این هدف را مهمترین برنامه سایت معرفی کرد آنهم از این جهت که ما بسیار پایگاه هایی را داریم که به موضوع نقد علم اقتصاد می پردازند منتهی نیاز  به شناسایی و معرفی دارند.

لذا برای شکل بخشیدن به اقتصاد تراز انقلاب اسلامی ایجاد سایت مدرسه اقتصاد را  لازم و ضروریی دیدیم.

دامنه فعالیت سایت در سه حوزه آرشیو،تولید و ترجمه متون اقتصادی می باشد.که در بخش ارشیو هر آنچه که بتواند جریان غالب را به چالش بکشد آورده می شود.در بخش تولید نیز ما سراغ اساتید و دانشجویانی می رویم که در این حوزه بتوانند کمکمان کنند و بخش ترجمه به متونی پرداخته می شود که کمتر دیده شده اند.

  مدرسه اقتصاد» تلاشی است از سوی دانش­جویان و دانش ­آموختگان اقتصاد در نقد جریان متعارف و حاکم بر دانشکده های اقتصاد ایران. «مدرسه اقتصاد» سعی دارد با نقد تفکر نئوکلاسیک حاکم بر اقتصاد، راه را برای آزاد­اندیشی و آزاد­فکری اساتید و دانش­جویان متعهد این رشته بازکرده و مقدمه ای باشد برایِ پویش به «اقتصاد تراز انقلاب اسلامی».

«مدرسه اقتصاد» در این مسیر دست همه دانش­جویان و دانش ­آموختگان اقتصاد که هدفشان اعتلای نام ایران اسلامی است به گرمی می فشارد و خود را به نظرات ایشان نیازمند می داند.