بانکداری اسلامی در بوته نقد و بررسی/ باز هم با برگزاری نشست به سراغ بانکدرای می رویم | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
نشست علمی- تخصصی گزارش طرح پژوهشی «بانکداری اسلامی» برگزار می‌شود.

بانکداری اسلامی در بوته نقد و بررسی/ باز هم با برگزاری نشست به سراغ بانکدرای می رویم

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۵:۲۵ ۱۳۹۳/۰۸/۵

گروه اقتصاد مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی «سمت»، به منظور ارائه گزارش طرح پژوهشی کتاب «بانکداری اسلامی»، اقدام به برگزاری نشست علمی- تخصصی نموده است.

 اشاره: گروه اقتصاد مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی «سمت»، به منظور ارائه گزارش طرح پژوهشی کتاب «بانکداری اسلامی»، اقدام به برگزاری نشست علمی- تخصصی نموده است. چندی پیش دکتر مسعود درخشان در کلاس درس تاریخ عقاید خود  نکته جالبی را در قالب طنز بیان داشتند.ایشان وجود بانکداری اسلامی در ایران یک ظنز تلخ دانست و افزود “اگر ما سر اندیشه های اقتصادی را ندانیم و یا جریان های شکل گیر فکر و اندیشه های پشت مسائل اقتصادی را ندانیم، درواقع یک پدیده را می بینیم و می خواهیم آن را به تنهایی آنالیز و تحلیل کنیم. بدین معنی که پدیده های اقتصادی را در بستر شکل گیری خودشان نمی بینیم.بنابراین دیدگاه ما ناقص می شود و این دیدگاه ناقص به ثمره نامطلوبی می انجامد.یک مثال عینی در این زمینه اقتصاد اسلامی ایست. درون این مفهوم یعنی اقتصاد اسلامی ما بانکداری اسلامی را داریم.که این خود یکی از طنز های تلخ تاریخ اقتصادی ایران است.”

مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمان «سمت» در راستای مأموریتها و اهداف خود در فواصل زمانی اقدام به برگزاری نشستهای علمی- تخصصی و هم‌اندیشی به منظور ارزیابی طرحهای تحقیقاتی رو به اتمام خود و یا رصد و شروع اولویتهای تحقیقاتی جدید در رشته‌های مختلف علوم انسانی می‌نماید. در همین راستا، نشست علمی- تخصصی « بانکداری اسلامی» به منظور معرفی، بررسی و نقد پژوهش انجام گرفته در زمینه مزبور در تاریخ چهارشنبه 7 آبان 1393 ساعت 9:30 دقیقه صبح در محل سازمان مطالعه«سمت» برگزار می‌شود.در این جلسه دکتر محمدنقی نظرپور سخنرانی خواهد کرد

علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای ٤٤٢٣٤٨٤٣ و ٤٤٢٤٨٧٧٦، داخلی 294، تماس بگیرند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب