دوره آموزش خبرنگار تحلیلگرِ اقتصادی با حضور اساتید برجسته/نقادی علم اقتصاد،همچنان دور از نظرگاه رسانه ها | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
موسسه طلوع حق برگزار می کند

دوره آموزش خبرنگار تحلیلگرِ اقتصادی با حضور اساتید برجسته/نقادی علم اقتصاد،همچنان دور از نظرگاه رسانه ها

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۰:۳۸ ۱۳۹۳/۰۸/۳

کمبود نیروی خبرنگار ارزشی در زمینه اقتصاد یک خلأ جدی است که سایت ها و خبرگزاری های ارزشی با آن دست به گریبان اند. موسسه طلوع حق در نظر دارد، در راستای آموزش و تربیت خبرنگاران اقتصادیِ متعهد اقدام به برگزاری یک دوره تخصصی با عنوان دوره آموزش خبرنگار تحلیلگر اقتصادی نماید

«آموزش خبرنگار تحلیلگرِ اقتصادی»، نام دوره ای است که توسط موسسه طلوع حق طراحی شده و علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت موسسه طلوع حق برای شرکت در این دوره ثبت نام کنند.

موسسه طلوع در وب سایت خود آورده است؛ «کمبود نیروی خبرنگار ارزشی در زمینه اقتصاد یک خلأ جدی است که سایت ها و خبرگزاری های ارزشی با آن دست به گریبان اند. موسسه طلوع حق در نظر دارد، در راستای آموزش و تربیت خبرنگاران اقتصادیِ متعهد اقدام به برگزاری یک دوره تخصصی با عنوان دوره آموزش خبرنگار تحلیلگر اقتصادی نماید».

این دوره 60 ساعت و در مدت 10 هفته برگزار خواهد شد و در آن اساتید برجسته اقتصاد و رسانه تدریس خواهند کرد. اساتیدی همچون دکتر حسین صمصامی، دکتر احمد توکلی، دکتر محمد خوش چهره، دکتر مسعود میرکاظمی، دکتر عادل پیغامی، دکتر حجت الله عبدالملکی، دکتر امیر سیاح مدیر گروه اقتصاد شبکه یک و محمد کاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت در این دوره تدریس خواهند کرد.

دانشجویان این دوره در دو زمینه «رسانه و خبرنگاری» و «مسائل اقتصادی» آموزش های لازم را خواهند دید. علاقمندان تا 15 آبان فرصت دارند تا با مراجعه به وب سایت موسسه طلوع حق (toluehagh.ir) نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. گفتنی است دانشجویان اقتصاد و رسانه، برای شرکت در این دوره از 25% تخفیف برخوردار خواهند بود.

موضوعات اقتصادی:

همانظور که  در بالا بدان اشاره شد این دوره آموزشی در پی خلا وجود خبرنگاران تخصصی اقتصاد شکل گرفته است.در عالم رسانه وجود کسانی که بتوانند به طور دقیق مطالبه های درست و حساب شده ایی را از  مسئولین کشور در قالب خبرنگار داشته باشند بشدت احساس می شود.لذا برداشت گامی این چنینی از طرف موسسه طلوع ستودنی ایست.

اما نکتی که باید بدان اشاره کرد و در واقع نقدی بر این دوره آموزشی وارد نمود بحث نبود سرفصل هایی در نقد مفاهیم جریان اصلی اقتصاد که توسط اساتید این رشته در تمامی سطوح در دانشکده های اقتصاد سراسر کشور تدریس داده می شود.

به طور مثال بخش عمده ایی از سیاست های اقتصادی دول بعد از انقلاب به سمت سیاست های تعدیل اقتصادی سمت و سوق گرفته است و این در حالیست که این سیاست ها توسط بدنه اصلی اساتید اقتصاد در دانشکده ها برای دانشجویان تبیین می شوند.لذا به نظر می رسد اگر جهت گیری رسانه ایی ما به سمت مطالبه گری از جریان های تعمیق دهنده این مفاهیم(که از دانشگاه ها سرچشمه می گیرند) کشیده شود می توان امیدوار بود به برخی از اهداف قید شده در این دوره آموزشی نائل شویم.

به طور کلی نبود جریان هایی رسانه ای در نقادی علم اقتصاد در کشور احساس می شود.نقادی در نحوه آموزش اقتصاد، نقادی در به جهت گیری اساتید اقتصاد و موارد این چنینی میدان بازی رسانه ها را به سمت نقطه کانونی اقتصاد سوق می دهد و این امر هر چند زمان بر است نسبت اقتصاد ایران را با بسیاری از سرفصل های مطرحه در این دوره را روشن می سازد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب