فاکتور صوری در موسسه امام خمینی(ره) قم نقد شد | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
با حضور اساتید و دانش پژوهان

فاکتور صوری در موسسه امام خمینی(ره) قم نقد شد

منبع: تسنیم

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۷:۴۲ ۱۳۹۳/۰۷/۱

عضوهیئت علمی گروه اقتصاد موسسه امام خمینی(ره) با تقدیر از پرداختن این گروه مستند ساز به بحث بانکداری اسلامی گفت: این مستند می توانست در کنار پرداختن به مسئله فاکتورهای جعلی در نظام بانکداری، به مسئله اصلاح ساختارها در این زمینه نیز ورود پیدا کند.

به گزارش پایگاه مدرسه اقتصاد، نشست نقد و بررسی فیلم مستند فاکتور صوری با حضور اساتید و دانش پژوهان گروه اقتصاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزارشد.

سید مهدی کرباسی در این نشست که دوشنبه شب در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار کرد: فاکتور صوری با هدف بررسی پدیده شوم ربا در نظام بانکی کشور و همچنین راهکارهای غیر قانونی برای اخذ وام مثل استفاده از فاکتور جعلی برای گرفتن وام‌های غیر مرتبط تولید شده است.

وحید زارع عضو تیم پژوهشی مستند«فاکتورهای صوری» هم درباره مراحل تحقیق و پژوهش این فیلم اظهار کرد: روند تولید «فاکتور صوری» دوسال طول کشید و در جلسه حاضر در موسسه امام خمینی (ره) در پی کسب نظرات صاحبنظران این حوزه علمیه قم در خصوص بانکداری اسلام هستیم تا در روند تکمیل و رونمایی از مستند از آن استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم رجایی پور در این نشست با تقدیر از پرداختن این گروه مستند ساز به بحث بانکداری اسلامی گفت: صرف پرداختن به این مسئله اتفاق مبارکی است که باید پیش از این انجام می شد.

عضوهیئت علمی گروه اقتصاد موسسه امام خمینی(ره) افزود: این مستند می توانست در کنار پرداختن به مسئله فاکتورهای جعلی در نظام بانکداری، به مسئله اصلاح ساختارها در این زمینه نیز ورود پیدا کند که متاسفانه در این زمینه کار پژوهشی زیادی صورت نگرفته است.

«فاکتورهای صوری» به کارگردانی سیدمهدی کرباسی، مستندی 45 دقیقه‌ای درباره نقد نظام بانکداری کشور است. طلبه‌ی جوان راوی این مستند، در سفر به شهرهای مختلف کشور برای یافتن پاسخ سوال‌های خود، به میزان اجرایی شدن قانون بانکداری بدون ربا می‌پردازد.

این مستند هشتم مهرماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف رونمایی ‌می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب