اولین بسته تصویری مدرسه اقتصاد ویژه اکران دانشگاهی | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
صدا، دوربین، اقتصاد(بخش نخست)

اولین بسته تصویری مدرسه اقتصاد ویژه اکران دانشگاهی

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۷:۳۶ ۱۳۹۳/۰۶/۲۹

پایگاه مدرسه اقتصاد، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، بسته ای تصویری ویژه اکران در دانشگاه های کشور را آماده نموده است. در این بسته تصویری، فیلم های منتخب با موضوعات مرتبط به رشته اقتصاد، شامل 6 فیلم مستند و پویا نمایی در غالب یک DVD جانمایی شده است.

پایگاه مدرسه اقتصاد، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، بسته ای تصویری ویژه اکران در دانشگاه های کشور را آماده نموده است. در این بسته تصویری، فیلم های منتخب با موضوعات مرتبط به رشته اقتصاد، شامل 6 فیلم مستند و پویا نمایی در غالب یک DVD جانمایی شده است.

***

در ادامه معرفی کوتاهی از محتویات این بسته قابل مشاهده است:

content_DVD_Hidden_Secrets_of_Money_Mike_Maloney

1_  بزرگترین کلاهبرداری تاریخ بشر

تولید مركز بررسي هاي دکترینال
زبان اصلی همراه با زیرنویس فارسی 30 دقیقه

مستند بزرگترین کلاهبرداری تاریخ بشر چهارمین قسمت از مستند راز های پنهان پول است. این مستند رازی را فاش می کند. رازی که افشا شدن آن باعث تغییر و تحولات عظیمی‌در سیستم جهان و زندگی مردم می‌شود. رازی که کشف آن توسط مردم، فروپاشی سیستم مالی و بانکی جهان را در بردارد و این رازِ بزرگ چیزی نیست جز نحوه کلاهبرداری سیستم بانکی و بانک‌‌دارن در جهان به طوریکه در طول تاریخ چنین چیزی سابقه نداشته است که انسان‌ها توسط یک عده کوچک این‌گونه فریب بخورند. مایک ملونی به شیوه‌ی خارق العاده‌ای بزرگترین کلاهبرداری تاریخ را در هفت مرحله به تصویر می‌کشد و پرده از چهره شیطانی و ربوی نظام بانکی جهان می‌گشاید.

shock12_  دکترین شوک

ساخته شده در انگلستان توسط مت وایتکراس و میشل وینترباتم                               زبان اصلی همراه با زیر نویس فارسی ، 78 دقیقه

خانم نائومی کلین در مستند «دکترین شوک» و سوء استفاده کورپوریشن‌ها (ابر شرکت‌های چند ملیتی) در استفاده از حوادثی چون، جنگ، حملات تروریستی، کودتا و حوادث طبیعی که از آن به عنوان شوک اول یاد می‌کند. در مرحله دوم، بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ با استفاده از قدرت سیاسی و سیاست‌مداران وابسته به خود، با انجام طرحی برنامه ریزی شده و با کاشتن بذر ترس از بُهت و پریشانی و سر در گمی مردم در آن لحظات استفاده کرده و شوک دومی را که چیزی جز تغییرات رادیکال اقتصادی و سیاسی نیست بوجود می‌آورند. در این میان افرادی که با موج دوم شوک، به مقابله برمی‌خیزند با شوک سومی که شامل پلیس، ارتش، زندان و بازجوئی است روبرو و سرکوب می‌شوند.
فیلم مستند “دکترین شوک” بر اساس کتاب نوامی کلین به بررسی نظریه شوک در معادلات چند دهه اخیر جهان می پردازد.

3_  پویانمایی داستان مواد “سرانجام منابع زمین”6a00d8341bf90b53ef011570974090970b

دوبله، 5 دقیقه

در این پویانمایی خانم آنی لئوناردو پژوهشگر آمریکایی به نقد سیستم اقتصادی غرب به زبان ساده و همراه با انیمیشن پرداخته است.
این مجموعه چند قسمتی به مسائلی که دنیای مدرن ما را با آنها درگیر کرده مثل نابود کردن منابع طبیعی، تولید زباله و… اشاره دارد.منابع طبیعی ما در حال تمام شدن هستند و مشکل ما این نیست که داریم زیاد از وسایل استفاده می کنیم، مشکل ما این است که بیشتر از سهممان استفاده می کنیم. آمریکا 5 درصد جمعیت دنیا را دارد اما یک سوم منابع طبیعی دنیا را مصرف کرده و سی درصد زباله دنیا را هم تولید می کند.

Still0921_000004_  پویانمایی داستان مواد “نظام آموزش نوین”

دوبله 10 دقیقه

سیستم آموزشی  بیشتر کشور ها دقیقا کپی برداری شده از سیستم اقتصادی آنهاست.به طور مثال مدل آموزشی آمریکایی ها بر اساس منافع توسعه صنعتی ساخته شده است. در واقع نگاهی که آمریکا، به نظام آموزشی شان دارند، همانند نگاهی است که به خط تولید کارخانه هاشان دارند.در این پویا نمایی نشان داده می شود که کشور ها با تغییر دادن سیستم آموزشی خود سعی دارند از منظر اقتصادی و فرهنگی جوامع خود را هشیار تر کنند و این تغییرات در حالی است که هم از لحاظ اقتصادی سیستم موجود دچار مشکل است و هم از لحاظ فرهنگی. واین یعنی حتی بعد از تغییر دادن سبک های آموزشی در کشور ها ما شاهد بهبود وضعیت جوامع نخواهیم بود.

دلار

5_ استعمار دلار

تولید برنامه ثریا، 35 دقیقه

مستند استعمار دلار برای اولین بار راهکارهای دور زدن محدودیت‌های ارزی برای کشورمان و راه‌حل‌های عبور از تحریم دلار مورد کنکاش و بررسی قرار گرفته است. مستند تکان دهنده استعمار دلار، به افشای برخی از عوامل پشت پرده حاکمیت دلار در متزلزل کردن اقتصاد کشورها پرداخته و به بررسی تسلط آمریکا بر اقتصاد جهان بواسطه دلار در محورهای زیر می پردازد:
جایگزینی دلار در تجارت جهانی/ چرخه دلارهای نفتی/ نظام پرداخت دلار/ پیمان پولی دوجانبه/ تهاتر پولی چند جانبه بین کشورها

6_  غارتMV5BMTc1NDc5MDQ4N15BMl5BanBnXkFtZTgwODY2NTA2MDE@._V1__SX1303_SY548_

پخش شده از شبکه یک، دوبله
60 دقیقه

این مستند به چپاول و غارت اموال مردم توسط بنگاه های و بانک های سرمایه داری اشاره می کند.یکی از ویژگی های اصلی این مستند در واقع بررسی بحران وال استریت از منظر وام های رهنی است.در جایی از این مستند بیان می شود که زمانی که موضوع تضمین وام ها مطرح می شود ،میلیاردها دلار نصیب وال استریت می گردد.60 درصد از دریافت کنندگان وام های درجه دو را می توان جزو کسانی دانست که وام های درجه دو کم هزینه دریافت کرده اند. به آنها گفته شده بود که بها و ارزش خانه آنها افزایش می یابد. آنان به این خیال که رویای آمریکایی را برای خود و خانواده خود محقق کنند ، شرایط سخت را پذیرفته بودند. مهمترین بحران در اقتصاد آمریکا بار سنگین بدهی ها است و هم اکنون و در آینده بزرگترین تهدید برای اقتصاد آمریکاست. وال استریت تنها یک مرکز مالی نیست و بلکه مرکز جنایت است.

جهت هماهنگی و دریافت این بسته به منظور اکران در دانشگاه ها،با شماره تلفن 09192911708 تماس حاصل نمایید و یا با ارسال ایمیل به آدرس old.madreseeqtesad@gmail.com نسبت به تهیه این بسته اقدام نمایید.

۲ دیدگاه