دکتر درخشان؛پرکار ترین فرد در تبیین اقتصاد مقاومتی | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
پرونده؛سلسله نشست هایی در خصوص اقتصاد مقاومتی

دکتر درخشان؛پرکار ترین فرد در تبیین اقتصاد مقاومتی

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۴:۲۲ ۱۳۹۳/۰۱/۲۵

اقتصاد مقاومتی چیست؟رابطه اقتصاد مقاومتی و شرایط تحریم های اقتصادی چیست؟سیاست ها و راهکار های عملی اقتصاد مقاومتی به چه شکل است؟ارتباط تولید ملی و سرمایه ایرانی با مبانی نظری اقتصاد مقاومتی به چه نحوی است؟

اقتصاد مقاومتی،چارچوب تحلیل نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در مقطع کنونی از تحولات انقلاب اسلامی است و به نظر می رسد تا آینده قابل پیش بینی بستر مناسبی برای طراحی سیاست گذاری های اقتصادی در ابعاد ملی منطقه ای و بین المللی خواهد بود.مختصات اصلی اقتصاد مقاومتی در فرمایشات مقام معطم رهبری به وضوح تبیین شده است،با وجود این رسیدن از اقتصاد مقاومتی به نظر پردازی و سیاست گذاری بهینه اقتصادی برای رسیدن به اهداف مورد نطر در افق چشم انداز با حداکثر کارایی مستلزم مطالعات عمیق و گسترده در مراکز پژوهشی دانشگاه ها و حوزه های علمیه است.

پژوهشکده علوم اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی،با درک این ضرورت و به همت دکتر درخشان اقدام به تاسیس گروه مطالعاتی اقتصاد مقاومتی نمود و برگزاری سلسله نشست های تخصصی در این حوزه را سرآغاز مطالعات جامع نظری و کاربردی این گروه قرار داد.چهار نشست تخصصی در اقتصاد مقاومتی با عنوان های مبانی نظری،سیاست ها و راهکار ها ،تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و همچنین سیاست های مناسب پولی و ارزی در اقتصاد مقاومتی که به صورت ماهانه در پژوهشکده و در محل دانشکده اقتصاد برگزار شد.

آنچه در ادامه آورده می شود متن چهار نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی است که دکتر درخشان با عنوان دبیر و برگزار کننده آن،با همکاری پژوهشکده علوم اقتصاد برگزار کرده اند.

در اولین نشست با عنوان اقتصاد مقاومتی:مبانی نظری از نظرات استادان اقای خادم علی زاده،دکتر دانش جعفری،دکتر درخشان،دکتر عیسوی،دکتر قوامی،دکتر میر معزی،استفاده شده است.لازم به ذکر است این نشست در تاریخ 20 آبان 1391 برگزار شده است.

فایل pdf اولین نشست اقتصاد مقاومتی

 در دومین نشست با عنوان اقتصاد مقاومتی؛سیاست ها و راهکارها از نظرات استادان دکتر تاری،دکتر علی زاده،دکتر دانش جعفری ،دکتر درخشان،دکتر سید نورانی،دکتر عیسوی،دکتر قوامی و دکتر معصومی نیا استفاده شده است.لازم به ذکر است این نشست در تاریخ27 آذر 1391 برگزار شده است

فایل pdf دومین نشست اقتصاد مقاومتی

در سومین نشست با عنوان اقتصاد مقاومتی؛تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از نظرات استادان دکتر امینی،دکتر درخشان،دکتر طالبلو،دکتر میر محمدی و دکتر تور احمدی استفاده شده است.لازم به ذکر است این نشست در تاریخ 12 اسفند 1391 برگزار شده است.

فایل pdfسومین نشست اقتصاد مقاومتی

در چهارمین نشست با عنوان اقتصاد مقاومتی؛سیاست های مناسب پولی مالی و ارزی،از نظرات استادن دکتر درخشان،دکتر آقا محمدی و دکتر دانش جعفری استفاده شده است.لازم به ذکر است این نشست در تاریخ 19 اسفند 1391 برگزار شده است.

فایل pdf چهارمین نشست اقتصاد مقاومتی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب