اقتصاددانان اسلامی در مورد اقتصاد ایران چه می گویند؟ | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
اقتصاد ایران از منظر اقتصاد اسلامی

اقتصاددانان اسلامی در مورد اقتصاد ایران چه می گویند؟

موسسه پژوهشی آموزشی کوثر

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۵:۳۹ ۱۳۹۲/۱۲/۲۰

مجموعه ی پیشرو، گردآوری پاسخ سوالات فوق از منظر کسانی است که به اقتصاددانان اسامی در فضای علمی جامعه معرو ف اند. اینان مشترکاً علم اقتصاد فعلی را کافی نمی دانند و معتقدند اقتصاد دیگری باید ساخت

اقتصاد ایران مشکلات عدید های را تجربه می کند. در این میان عده ای حوزه ی اجرا را مقصر می پندارند و عده ای دیگر توپ را به زمین و عرصه فکر و اندیشه می اندازند. اما به راستی ضعف اصلی و جدی اقتصاد ایران کدام است؟ چه اولویتی میان این نقاط ضعف وجود دارد؟ و نهایتاً راهکار برون رفت از این مشکلات چیست؟
مجموعه ی پیشرو، گردآوری پاسخ سوالات فوق از منظر کسانی است که به اقتصاددانان اسامی در فضای علمی جامعه معرو ف اند. اینان مشترکاً علم اقتصاد فعلی را کافی نمی دانند و معتقدند اقتصاد دیگری باید ساخت که متناسب با ساحت دینی و فضای بومی – فرهنگی کشور باشد. بنابراین هرکدام از منظری خاص به نقد جاری فضای اقتصاد پرداخته و راهکارهای مقتضی ارائه می دهند.
این مختصر کوششی در راستای فهم و درک اقتصاد ایران و مشکلات آن از زاویه اقتصاد اسامی و تبیینی از راه ح لهای معطوف بدان است که در آینده به حول و قوه ی الهی نسخه مبسوط آن در قالب کتاب در اختیار علاق همندان قرار خواهد گرفت.

این پژوهش که در غالب مصاحبه از اساتید مطرح اقتصاد اسلامی صورت گرفته است و در حقیقت کاری است از دفتر مطالعات اقتصادی موسسه پژوهشی آموزشی کوثر.

اساتیدی که از نظرات آنها در این پژوهش استفاده شده است عبارتند از دکتر حسن سبحانی،دکتر مرتضی عزتی،حجت الاسام سعید فراهانی فرد،حجت الاسام غلامعلی معصومی نیا،حجت الاسام غلامرضا مصباحی مقدم،جناب آقای میرمعزی،حجت الاسلام سید عباس موسویان،دکتر الیاس نادران،دکتر عادل پیغامی،دکتر مهدی رضوی،دکتر حسین صمصامی.

در ادامه فایل کامل این پژوهش را جهت دانلود قرار داده ایم

دانلود فایل کامل پژوهش اقتصاد ایران از منظر اقتصاد اسلامی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب