زندگی در فضای مجازی | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
دفتر مشاوره دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می کند:

زندگی در فضای مجازی

سایت مدرسه اقتصاد

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۲۲:۴۱ ۱۳۹۲/۱۲/۱۳

در همین خصوص دفتر مشاوره دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران اولین نشست را به موضوع زندگی و خانواده در فضای مجازی اختصاص داده است.

به گزارش سایت مدرسه اقتصاد،دفتر مشاوره دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران قصد دارد سلسله نشست هایی را در خصوص سبک ها و مدل های زندگی در جوامع صنعتی و نیمه صنعتی را برگزار نماید.

اختصاص یافتن چنین سهمی به فضای مجازی و فناوری‌های نوین ‌ موجب کاسته شدن از سهم بخش‌های دیگر زندگی است. تأثیر دیگری که فضای مجازی بر سبک زندگی‌ها دارد ناشی از ماهیت خاص آن است. فضای مجازی اگرچه به لحاظ مفهوم، کاملاً مستقل از انسان است و از ویژگی‌های ذاتی یا فطری انسان تلقی نمی‌شود اما از زمانی که در زندگی انسان حضور پیدا کرده است، با سرعت زیاد و در گستره‌ای وسیع خودنمایی کرده و جوامع، نهادهای اجتماعی، آموزشی، فرهنگی، مالی، سیاسی، ارتباطات اداری و حتی مناسبات بین‌المللی و … را به گونه‌ای مقهور خود ساخته و رویگردانی افراد و نهادها از این فضا موجب انزوا و تحمیل هزینه‌های زیاد بر آن‌ها خواهد شد.

فضای مجازی، ماهیتاً یک ابزار است. اگرچه قدرت و برد فضای مجازی زیاد و ظهور و بروز آن پرقدرت بوده است و شاید توده مردمی که ارزش زندگی را فقط در حد گذراندن می‌دانند به آسانی تسلیم لوازم و آثار فضای مجازی می‌شوند و در سبک زندگی خود اثرپذیری بی‌چون و چرایی از آن خواهند داشت، اما کسانی که به انسان و هویت مادی، معنوی، دنیایی، اخروی و حیات دائمی او  توجه دارند می‌دانند که این اثرگذاری پر قدرت  فضای مجازی موجی هرچند بزرگ اما گذراست.

در همین خصوص دفتر مشاوره دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران اولین نشست را به موضوع زندگی و خانواده در فضای مجازی اختصاص داده است.

این نشست در تاریخ سه شنبه 13اسفند،ساعت 13 در سالن جوزی دانشکده اقتصاد واقع خیابان کارگر روبروی بیمارستان شریعتی برگزار خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب