«سوسیالیسم و سرمایه‌داری» ترجمه شد | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
نگاهی به آخرین کتاب هرمان هوپ

«سوسیالیسم و سرمایه‌داری» ترجمه شد

خبرگزاری کتاب ایران

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۴:۰۷ ۱۳۹۲/۱۱/۲۰

هانس هرمان‌هوپ در مقدمه کتاب این پرسش را مطرح می‌کند که چطور جامعه برای ارتقا تولید ثروت و ریشه‌کنی فقر سازمان و چطور برای ایجاد نظم اجتماعی عادلانه، انتظام می‌یابد.

«سوسیالیسم و سرمایه‌داری»، کتابی نوشتۀ هرمان هوپ است که با دیدگاه فلسفی به نظریه‌های اقتصادی از مارکس تا سوسیال‌ دموکرات‌های جدید می‌پردازد.

متین پدرام، مترجم آثار اقتصادی، درباره ترجمه‌ تازه‌ترین اثرش اظهار کرد: «نظریه سوسیالیسم و سرمایه‌داری» نوشته هانس هرمان‌هوپ که ویرایش دوم آن در سال ۲۰۱۰ در اروپا منتشر شده بود، به تاز‌گی به پایان رسیده است. این اثر با ۱۰ فصل در مراحل نهایی انتشار قرار دارد.

وی، درباره مباحث این کتاب گفت: این اثر در حقیقت رساله‌ای روشمند درباره نظریه‌های‌ سیاسی در حوزه‌های اقتصاد، ‌سیاست، اخلاقیات، سوسیالیم و سرمایه‌داری است. هوپ، در مقام نویسنده در این پژوهش چند رشته‌ای، با طرح چند پرسش اساسی به مشکلات عمده فلسفه و اقتصاد سیاسی می‌پردازد.

پدرام ادامه داد: این نویسنده در مقدمه کتاب این پرسش را مطرح می‌کند که چطور جامعه برای ارتقا تولید ثروت و ریشه‌کنی فقر سازمان و چطور برای ایجاد نظم اجتماعی عادلانه، انتظام می‌یابد.

Hans-Hermann-Hoppeوی افزود: مولف در «نظریه سوسیالیسم و سرمایه‌داری» نظریه‌های اقتصادی از کارل مارکس تا سوسیال‌ دموکرات‌های جدید در آلمان، اتریش و سوئد را بررسی می‌کند. به عبارتی‌ دیگر نواقص و کاستی‌های این نظریه‌های اقتصادی را شناسایی و آن‌ها را از منظر فلسفی رد می‌کند.

مترجم «قدرت و بازار» به برخی دیدگاه‌های هوپ اشاره و اظهار کرد: به عنوان نمونه و با توجه به گرایش مولف به دیدگاه اقتصادی معروف به اتریشی، نظریه دخالت دولت در همه ابعاد اقتصاد و  دیدگاه تجربی در عرصه نظریه‌های اقتصادی  را رد می‌کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب