تغییر مدیران تا چه اندازه در عدم تحقق سازمان ها به برنامه ها و اهدافشان تاثیر گذار است؟ | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
گذری بر برنامه مدیریت برتر کاری از رادیو اقتصاد_این هفته مدیریت اختزاعی

تغییر مدیران تا چه اندازه در عدم تحقق سازمان ها به برنامه ها و اهدافشان تاثیر گذار است؟

سایت مدرسه اقتصاد

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۴:۳۰ ۱۳۹۲/۱۱/۱۹

“مدیریت برتر” کاری از گروه اقتصاد و کشاورزی شبکه اقتصاد است که هر هفته شنبه ها حوالی ساعت 12:30 به مدت 45 دقیقه از رادیو اقتصاد موج FM ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود .

برنامه مدیریت برتر که چند هفته ای است از رادیو اقتصاد پخش می شود به مباحث مدیریتی می پردازد دکتر کاوه فرهادی دکترای مهندسی تکنولوژی و مدرس دانشگاه میهمان این هفته و همچنین هفته گذشته برنامه مدیریت برتر بودند و در خصوص مدیریت اختزاعی و همچنین در باب الگو برداری از برنامه های مدیریتی غربی یا Benchmarking  با کارشناس مجری دکتر بهادری بحث و گفتگو پرداختند.

دکتر فرهادی در شروع این گفتگو افزودند:برنامه ریزی در مدیریت اختزاعی نیازمند سازمان اختزاعی و این سازمان لاجرم باید بینش اختزاعی داشت.در واقع نداشتن یک رویکرد سیتمیاتیک در سازمان نمی توان انتطار برنامه ریزی اختزاعی و به طبع مدیریت اختزاعی داشت.

در ادامه دکتر فرهادی عنوان کردند:وقتی ما سراغ برنامه ریزی اختزاعی می رویم،اولا ما باید رویکرد سیستماتیک به تمام سازمانمان داشته باشیم دوما هرگز اجازه نداریم به بهانه اختزاع خط کش اخلاق را بشکنیم. در واقع برنامه اختزاعی یک پیش درآمد دارد و آن هم تفکر سیستماتیک است.

5375952852177745237 در ادامه دکتر فرهادی در خصوص الگو برداری یا Benchmarking بیان داشتند:مهمترین چالش و پاردوکس ما در بحث الگو برداری این است که ما ترازو نداریم.همین نکته باعث می شود که ما الگو را از دیگران بدون بررسی وارد سازمان کرده و وقتی مورد سنجه قرار می گیرد مشاهده می کنیم که مناسب سازمان نیست.در واقع نداشتن ترازو بدین معنی است که ما هدف گزاری نداریم.در مرحله دوم باید عنوان کنم که ما اصلا حواسمان به فرهنگ سازمانی نیست یعنی قبل از الگو برداری باید فرهنگ های درونی و برون سازمانی خود را شناسایی کنیم تا بتوانیم به وسیله آن ها الگو های برنامه ریزی را مورد سنجش قرار دهیم

طبق روال گذشته در آخر برنامه مجری سوالی را در خصوص موضوع برنامه برای شنوندگان مطرح کردند سوال این هفته از این قرار بود:

تغییر مدیران تا چه اندازه در عدم تحقق سازمان ها به برنامه ها و اهدافشان تاثیر گذار است

“مدیریت برتر” کاری از گروه اقتصاد و کشاورزی شبکه اقتصاد است که هر هفته شنبه ها حوالی ساعت ۱۲:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه از رادیو اقتصاد موج FM ردیف ۹۸ مگاهرتز پخش می شود.

در ادامه فایل صوتی این هفته برنامه مدیریت برتر را جهت دانلود قرار داده ایم

دانلود فایل صوتی بنامه مدیریت برتر/مورخ 92/11/19

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب