نشست آرمان های اقتصادی انقلاب اسلامی | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
به همت بسیج دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه:

نشست آرمان های اقتصادی انقلاب اسلامی

سایت مدرسه اقتصاد

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۹:۱۱ ۱۳۹۲/۱۱/۱۸

به همت بسیج دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی(ره)،یکشنبه 20 بهمن ماه نشستی تحت عنوان بررسی آرمان های اقتصاد انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد

انقلاب اسلامی،نه یک تحول سیاسی که یک انقلاب همه جانبه بود. جمهوری اسلامی به وقوع پیوست تا طرحی نو در اندازد و نظامی نوین بر مبنای اسلام ناب محمدی پایه ریزی کند.یکی از مهمترین برنامه ها و سیاست هایِ نظام جمهوری اسلامی از بدو پیدایش در بیست و دو بهمن ماه سال پنجاه و هفت، توجه به مسائل اقتصادی و به خصوص قشر مستضعف جامعه بوده است.

به همت بسیج دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی(ره)،نشستی تحت عنوان بررسی آرمان های اقتصاد انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

این نشست با حضور دکتر محمد خوش چهره نماینده سابق مجلس و عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران و دکتر محمد جواد نور احمدی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه ، در تاریخ یکشنبه 20 بهمن،ساعت 11:30 تا 13:30 در آمفی تئاتر دانشکده(سالن شماره یک)برگزار می شود.

سجاد اسماعیلی مسئول بسیج دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه در این باره افزود:از این رو بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، با توجه به فرارسیدن ایام الله دهه  فجر قصد دارد به بازخوانی آرمان های اقتصادی انقلاب اسلامی پرداخته و میزان تحقق این آرمان ها در جامعه و سیاست های اجرا شده ی دولت های مختلف در این زمینه ها را بررسی نماید.با توجه به اهمیت موضوع فوق، به مطالعه و تحقیق در زمینه ی افرادی که توانایی ارائه این بحث ها را داشته باشند پرداختیم.با اساتید مختلفی تماس حاصل شد و در نهایت دکتر نور احمدی و دکتر خوش چهره قبول مسئولیت کرده و حضور در نشست را پذیرفتند.

وی در ادامه گفت: دکتر نور احمدی، هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی ، از این رو به این نشست دعوت شدند که در طول این سی و پنج سال کلید واژه ی “عدالت” در سخنان حضرت امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب به عنوان شاکله ی اقتصاد انقلاب و مهمترین هدف نظام جمهوری اسلامی در زمینه اقتصاد بیان شده است، و ایشان نیز در مطالعات و تحقیقاتشان عدالت اجتماعی از منظر دین را بررسی کرده و گزینه ی مناسبی جهت ترسیم اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی و بررسی روند تحقق عدالت در دولت های مختلف می باشد.
دکتر خوش چهره نیز تجربه ی حضور در مجلس شورای اسلامی را داشته و در این سی و پنج سال با حضور در عرصه ی علمی، چهره ای توانمند جهت بررسی روند اجرایی آرمان های انقلاب اسلامی و همکاری دانشگاه ها در تحقق این اهداف و تئوری پردازی در زمینه ی اقتصاد انقلاب می باشد.
اسماعیلی در مورد محور های این نشست این چنین عنوان کرد:انشاالله در این نشست به بررسی آرمان های تحقق یافته ی اقتصادی انقلاب اسلامی و راهکارهای دستیابی به آرمانهای اقتصادی تحقق نیافته خواهیم پرداخت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب