آغاز ثبت نام دوره عهد | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
به همت موسسه سیما فکر و دانشکده علوم اجتماعی علامه

آغاز ثبت نام دوره عهد

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۳:۴۷ ۱۳۹۲/۱۱/۲

«عهد» شامل چهار نیم‌سال آموزشی است که هریک در 16 هفته برگزار می‌شود. دانش‌پژوهان هر هفته در چهار کلاس و یک جلسه مباحثه گروهی با همراهی مستمر استاد راهنما شرکت خواهند کرد.

دوره‌ای برای بازاندیشی در مبانی علوم انسانی

دوره آموزشی «عهد» بعد از تجربه برگزاری دوره گذشته خود، امسال در دومین سال پیاپی، در دو شعبه واقع در «مؤسسه سیمافکر» و «دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی(ره)» و در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شود.

حصول خودآگاهی تاریخی و فهم نسبت عالم دینی با عالم مدرن، از ضروریات هرگونه تأمل نظری درباره شرایط تاریخی و تمدنی انسان امروز است و بر این اساس، «عهد» دوره‌ای است برای فهم بنیادهای تاریخی و معرفتیِ تفکر و اندیشه امروز. مؤسسه آموزشی عهد با برگزاری این دوره تلاش می‌کند مباحث جدیدی را بر مبنای فهمی متفاوت از آنچه در نظام آموزش عالی غلبه دارد، ارائه کرده و امکان فهمی تازه و انتقادی از علوم انسانی را فراهم کند.

 «عهد» شامل چهار نیم‌سال آموزشی است که هریک در 16 هفته برگزار می‌شود. دانش‌پژوهان هر هفته در چهار کلاس و یک جلسه مباحثه گروهی با همراهی مستمر استاد راهنما شرکت خواهند کرد. سطح مقدماتی این دوره، متشکل از دو نیم‌سال تحصیلی است و دو محور «تاریخ تفکر در عالم غرب» و «تاریخ تفکر در عالم اسلامی» را در سه بُعد «نظام‌های معرفتی»، «هنر و ادبیات» و «جامعه، اقتصاد، سیاست» شامل می‌شود. سطح پیشرفته نیز در دو نیم‌سال برگزار شده و طیّ آن، به‌صورت تخصصی و متن‌محور به «متافیزیک و فلسفه اسلامی و غرب»، «منطق قدیم و جدید» و همچنین «قرآن و حدیث» پرداخته می‌شود. پس از گذراندن چهار نیم‌سال تحصیلی، دانش‌پژوهان متناسب با رشته تحصیلی و علایق شخصی و نیز در ارتباط با استادان رشته مدّ نظر، وارد عرصه‌های پژوهشی خواهند شد.

ضوابط آموزشی

1) داوطلب بعد از پذیرش ابتدایی در مصاحبه طی یک تعهدنامه متعهد می‌شود:

2) تا انتهای دوره در کلاس‌ها به طور منظم شرکت نماید.

3) نسبت به انجام وظایف تعریف‌شده مطالعاتی و پژوهشی، متعهدانه برخورد نماید.

4) بیش از سه جلسه غیبت غیرموجه در طول یک نیمسال، به منزله انصراف دانش‌پژوه تلقی می‌شود.

5) نمره پایان دوره هر درس، اولاً براساس فعالیت تحقیقی و حضور فعالانه در طول دوره و ثانیا امتحان کتبی تعیین خواهد شد؛ که ممکن است بنا بر اقتضای موضوع درس، به ازای امتحان کتبی، تحقیق در موضوعی محوله از دانش پژوه مطالبه شود.

شرایط پذیرش داوطلبان

  •     تناسب حوزه تحصیلی یا مطالعاتی: دانشجویان رشته‌های علوم انسانی در اولویت هستند.
  •    احراز علاقمندی به مباحث نظری و اندیشه‌ای.
  •   تکمیل تعهدنامه مربوط به شرکت مستمر در دوره.

شهریه

  •  شهریه هر نیمسال برای هر دانش پژوه 700000 ریال است
  • شهریه هر نیمسال، پیش از آغاز آن دریافت می‌شود. (در موارد خاص، با هماهنگی، امکان پرداخت قسطی شهریه نیز وجود دارد.)
  • دانشجویانی که در طول دوره غیبت نداشته باشند مشمول تخفیف در شهریه خواهند شد.

 دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و دیگر علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند تا دهم بهمن ماه، فرم ثبت نام دوره را تکمیل و به آدرس ایمیل ahd.amoozesh@gmail.com ارسال کرده و همچنین به پایگاه اطلاع رسانی دوره آ»وزشی عهد به آدرس www.ahdamoozesh.blogfa.com مراجع کنند و یا با شماره ‌تلفن09387307901 تماس حاصل نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید معرفی نامه دوره را مشاهده نمایید.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب