اقتصاد سیاسی جهانی | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
معرفی جدید ترین کتاب منتشر شده در حوزه اقتصاد سیاسی توسط انتشارات امام صادق(ع)

اقتصاد سیاسی جهانی

خبرگزاری ایبنا

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۲۰:۵۳ ۱۳۹۲/۱۰/۱۷

«اقتصاد سیاسی جهانی؛ نظریه‌ و کاربرد» نوشته تئودور اچ. کوهن با ترجمه عادل پیغامی منتشر می‌شود. این اثر عنوان می‌کند که مدیریت و هدایت اقتصاد جهانی به کدام سو کشیده می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معادلات سیاسی که در عرصه بین‌المللی رخ‌داده‌اند به ویژه تحولات سیاسی کشورهای عراق و افغانستان آثار متعددی بر اقتصاد جهانی داشتند که مولف این کتاب به آن‌ها پرداخته است. مضامین «اقتصاد سیاسی جهانی؛ نظریه‌ و کاربرد» در سه بخش و 12 فصل تنظیم شده‌اند. مقدمه و نگاهی اجمالی به بحث، دیدگاه‌های نظری اعم از لیبرالیسم و رئالیسم، نتیجه‌گیری و توضیحات پایانی بخش‌های اصلی این کتاب به شمار می‌آیند.

این تحقیق نقش‌آفرینان عرصه بین‌المللی و سیاست‌های آن‌ها را معرفی می‌کند و مخاطبان خود را با رویکردهای بانک جهانی، سازمان بین‌الملل، صندوق بین‌المللی پول و شرکت‌های چند ملیتی در حوزه اقتصاد سیاسی جهان آشنا می‌کند.
بحران‌های بدهی، توسعه بین‌المللی و جریان سرمایه و کنترل‌های تحولاتی که این بحران‌ها در نظام بین‌المللی ایجاد کرده‌اند از  مضامین این پژوهش‌اند. کتاب یافته‌های جدیدی را در حوزه جهانی‌سازی و پیشرفت مطرح، و بازگو می‌کند که مدیریت و هدایت اقتصاد جهانی به کدام سو کشیده می‌شود.
این اثر پژوهشی می‌تواند در حوزه مطالعات جانبی محققان و دانشجویان رشته‌های علوم اقتصادی و سیاسی بررسی شود.

انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) نخستین چاپ کتاب «اقتصاد سیاسی جهانی؛ نظریه‌ و کاربرد» را در تاریخ 8  آبان ماه سال جاری در حجمی معادل 784 صفحه در قطع وزیری منتشر و روانه بازار کتاب کرده اند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب