نماینده مردم اردبیل در مجلس:افزایش شکاف مناطق برخوردار و محروم در بودجه 93 | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb

نماینده مردم اردبیل در مجلس:افزایش شکاف مناطق برخوردار و محروم در بودجه 93

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۲۱:۴۵ ۱۳۹۲/۰۹/۲۵

افضلی فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس، گفت: با توزیع اعتبارات ناعادانه و شکاف میان مناطق محروم و برخوردار مناطق کوچک آسیب پذیرتر شدند.

پیش بینی نشدن ردیف مربوط به مناطق محروم در لایحه بودجه داد نمایندگان مناطق محروم کمتر توسعه یافته از جمله اردبیل را درآورده؛ برخی نمایندگان اردبیل شاکی و برخی نیز تهدید به استعفا کرده اند.

مصطفی افضلی فرد در گفتگو با خبرنگار سبلانه، گفت: اعتراض برخی از نمایندگان اردبیل تا حد تهدید به استعفا هم پیش رفته است البته وی نامی از این نمایندگان نبرد.

وی افزود: اعتراض و ناراحتی نمایندگان با نوبخت معاون راهبردی رئیس جمهوری و رئیس مجلس در میان گذاشته شده که امیدواریم تمهیدات لازم برای این مشکل اندیشیده شود.

 از سهم دو درصدی مناطق محروم تنها یک چهارم اختصاص یافته!

 نماینده مردم اردبیل در مجلس، گفت: برخلاف برنامه پنجم توسعه که دولت را موظف کرده تا دو درصد بودجه عمومی 220 هزار میلیارد تومانی یعنی 4 هزار میلیارد تومان را برای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اختصاص دهد این اتفاق نیفتاده و تنها یک چهارم  این مبلغ آن هم به برخی طرح ها اختصاص یافته است.

افضلی فرد تاکید کرد: در بودجه 93 مناطق برخوردار اعتبار بیشتری دریافت و به مناطق محروم کمتر توجه شده است.

این نماینده خاطر نشان کرد: با توزیع اعتبارات ناعادلانه شکاف میان مناطق محروم و برخوردار بیشتر شده و از طرفی به مناطق کوچک که مرکز استان نیز نیستند آسیب جدی وارد می شود.

وی گفت: بخش خصوصی در بخش های کوچک مناطق محروم سرمایه گذاری کمتری دارد و همین امر لزوم توجه و سرمایه گذاری بیشتر بخش دولتی را در این مناطق بیشتر می کند که بی توجهی به ردیف اعتباری مناطق محروم در بودجه 93 مناطق محروم را آسیب پذیر تر کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب