دانشگاه استراسبورگ فرانسه قطب بين‌ المللی آموزش اقتصاد اسلامی | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb

دانشگاه استراسبورگ فرانسه قطب بين‌ المللی آموزش اقتصاد اسلامی

http://shafaqna.com/persian

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۲۲:۰۸ ۱۳۹۲/۰۷/۲۷

دانشگاه شهر استراسبورگ در شرق فرانسه با پنج سال تجربه موفق تربيت كارشناسان اقتصاد مبتنی بر اسلام، به عنوان يكی از قطب‌های اصلی آموزشی افتصاد اسلامی در جهان شناخته شد. به گزارش شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، به نقل از ايكنا، دانشكده حقوق دانشگاه استراسبورگ فرانسه با بيش از پنج سال سابقه […]

دانشگاه شهر استراسبورگ در شرق فرانسه با پنج سال تجربه موفق تربيت كارشناسان اقتصاد مبتنی بر اسلام، به عنوان يكی از قطب‌های اصلی آموزشی افتصاد اسلامی در جهان شناخته شد.

به گزارش شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، به نقل از ايكنا، دانشكده حقوق دانشگاه استراسبورگ فرانسه با بيش از پنج سال سابقه موفق به يكی از مهم‌ترين قطب‌های آموزشی اقتصاد اسلامی در سطح جهان تبديل شد.

اين دانشكده از سال 2008 با هدف تربيت كارشناسان اقتصاد مبتنی بر شريعت اسلامی در فرانسه راه‌اندازی شده است.

سالانه افراد زيادی از كشورهای اسلامی شامل مراكش، الجزاير، سنگال و چاد برای گذراندن دوره ويژه اقتصاد اسلامی به اين دانشكده مراجعه و گواهينامه دريافت می‌كنند.

وجود بيش از دو آزمايشگاه در دانشكده حقوق دانشگاه استراسبورگ امكان تحقيق و مطالعه هرچه بيشتر را برای دانشجويان اين عرصه فراهم كرده است.

انتشار مجله اقتصاد اسلامی به فرانسه، اعطای اولين گواهينامه اقتصاد اسلامی در غرب اروپای غربی، اعزام كارشناس و مشاور اقتصادی به كشورهای سراسر جهان از ديگر ويژگی‌هايی است كه اين دانشگاه را متمايز و آن را به يكی از قطب‌های اصلی آموزش اقتصاد اسلامی تبديل كرده است.

اين‌ها همه در حالی است كه «ميشل استروك»( Michel Storck)، مدير دانشكده حقوق دانشگاه استراسبورگ، چندی پيش از راه‌اندازی سطح 2 كارشناسی نيز در اين دانشكده از آغاز ماه سپتامبر خبر داد و گفت: استقبال دانشجويان به گونه‌ای بود كه ما تنها 60 داوطلب برای پذيرش در اين دوره‌ها داشتيم، بدون آن كه هيج تبليغاتی انجام داده باشيم .برای همين هم مجبور شديم به بسياری از درخواست‌ها پاسخ منفی بدهيم.

وی همچنين افزود: ما روابط و همكاری‌های خوبی با كشورهای اسلامی چون امارات و كويت برقرار كرده‌ايم و در صدد هستيم امكان تحصيل از راه دور برای علاقمندان در كشورهای حوزه آفريقای شمالی را هم فراهم كنيم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب