رئیس دانشگاه علامه طباطبایی برکنار شد | مدرسه اقتصاد

ترجمه

پاتوق دانشجو

جزوات

boxweb
براساس حکم جعفر توفیقی

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی برکنار شد

Print Friendly, PDF & Email

زمان انتشار: ۱۱:۳۱ ۱۳۹۲/۰۶/۱۲

بر اساس حکم جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حسین سلیمی به سرپرستی دانشگاه علامه طباطبایی منصوب شد و صدرالدین شریعتی از ریاست این دانشگاه برکنار شد. دستور برکناری شریعتی شب گذشته صادر و حکم حسین سلیمی نیز همزمان ابلاغ شده است. سلیمی پیش از این معاون دانشگاه علامه طباطبایی بود وی عضو […]

بر اساس حکم جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حسین سلیمی به سرپرستی دانشگاه علامه طباطبایی منصوب شد و صدرالدین شریعتی از ریاست این دانشگاه برکنار شد.

دستور برکناری شریعتی شب گذشته صادر و حکم حسین سلیمی نیز همزمان ابلاغ شده است. سلیمی پیش از این معاون دانشگاه علامه طباطبایی بود وی عضو هیات علمی گروه سیاسی این دانشگاه است.

شریعتی حدود هشت سال ریاست دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده داشت که در اواخر فعالیت وی، مسائل حاشیه‌ای زیادی از جمله موضوع جذب هیات علمی خارج از روند قانونی، بازنشستگی خارج از عرف اساتید و همچنین بورسیه‌های خارج از روال عادی درباره این دانشگاه مطرح شد.

بر اساس این گزارش، دکتر سلیمی از ظهر سه‌شنبه (دوازدهم شهریور ماه) کار خود را در دانشگاه علامه آغاز خواهد کرد. صبح امروز، جعفر توفیقی در گفتگویی با مهر، اعلام کرده بود: بعد از فضاي جديدي که بعد از انتخابات رياست جمهوري پيش آمد و برنامه هايي که رئيس جمهور اعلام و رسيدگي به مطالبات دانشگاهيان را مطرح کرد، دانشگاهيان هم در اين فضا انتظار دارند که مديريتها خودشان را با فضاي جديد هماهنگ کنند.

وي همچنين درباره برکناري دانشگاه علامه تاکيد کرده بود: موضوع همچنان در حال بررسي است و به زودي اطلاع خواهيم داد. وي در پاسخ به اين سوال که آيا روند تغيير در روساي دانشگاهها ادامه خواهد داشت يا خير، تاکيد کرد: بيش از آنکه به تغيير مديران اعتقاد داشته باشم به اصلاح رفتارهاي مديريتي اعتقاد دارم و معتقدم مديران ظرفيتها و سرمايه هاي کشور به شمار مي آيند و بايد فارغ از گرايشهايي که دارند، حداکثر استفاده را از آنان برد.

او با اشاره به برکناری رییس دانشگاه اصفهان نیز گفت: ضمن احترام به رئيس محترم پيشين دانشگاه صنعتي اصفهان، مجموعه در وزارت علوم به اين جمع بندي رسيد که متناسب با اين فضاي جديد تغييراتي در اين دانشگاه اعمال شود. توفيقي تصريح کرد: لازم است رفتارهاي مديريتي با فضاي موجود در کشور متناسب شود، بنابراين تغيير مديران در حد ضرورت و استعفا صورت مي گيرد.

منبع الف

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

مطالب مرتبط

آخرین مطالب